Back to Top

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا در فروردین ماه و نوروز

آب و هوای آنتالیا در فروردین ماه و نوروز

فروردین ماه بعد از گذشت از روزهای سرد آنتالیا، کاهش بارندگی و افزایش روزهای آفتابی را در پیش دارد و هر چه به پایان این ماه نزدیک می شویم هوا رو به گرمی می رود.بهترین زمان برای سفر به آنتالیا برای افرادی که علاقه مند به شنا و آفتاب گیری در سواحل آنتالیا می باشند ماه های اردیبهشت تا آبان می باشد. در فروردین ماه مناطق توریستی تور آنتالیا آب و هوا های متفاوتی دارند.به طور کلی این ماه برای شنا کردن و افرادی که قصد استفاده از تفریحات دریایی را دارند مناسب نیست و در برخی از مناطق توریستی آن تنها می توانند حمام آفتاب بگیرند.

ادامه مطلب...

آب و هواي آلانيا

آلانيا یکی از شهرهای جنوب ترکیه و در 135 کیلومتری آنتالیا و جزو شهرهای شهرستان آنتالیاست. آلانیا داراي آب و هواي معتدل مديترانه‌اي می باشد. زمستان‌هاي شبه‌جزيره آلانيا، باراني و مرطوب، بهار آن باراني و گرم و تابستان‌هاي آن گرم و خشک است. اين منطقه تقريباً 10 ماه از سال، هواي آفتابي در آن دیده می شود.در تابستان آلانیا ميانگين دماي هوا در روز بين 32 تا 36 درجه است. در ماه ژانويه ميانگين دماي هوا بسته به ساعات روزي بين 14 تا 18 درجه مي باشد.

ادامه مطلب...

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا دارای آب و هوای خاص مدیترانه ای با تابستان های آفتابی و زمستانهای معتدل است.آب و هوای این شهر به گونه ای است که درحدود 300 روز سال آفتابی بوده وبهشتی برای فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری، اسکی روی آب، قایقرانی، کوهنوردی و... را فراهم می آورد.

ادامه مطلب...