اگر با خصوصیات و امکانات اتاق هتل آشنا نباشید، انتخاب اتاق کمي گيج‌کننده می باشد. نوع يک اتاق به عواملی همچون تعداد و اندازه‌ اتاق‌ها، کيفيت مبلمان، محتويات يخچال و مانند این چيزها وابسته می باشد. در اين مطلب چند نوع از انواع اتاق ها را برای اطلاع شما مسافرین بازگو خواهیم کرد.

انتخاب اتاق هتل در آنتالیا

اتاق استاندارد (Standard)
این نوع اتاق عادی ترین اتاقي است که در يک هتل است و امکانات و اسباب و اثاثيه‌اش هم معمولی است. البته اتاق استاندارد يک هتل چهار فصل، معمولاً از يک اتاق استاندارد در يک مهمانخانه امکانات بيشتري دارد و تميز‌تر هم می باشد. پنجره‌هاي اتاق‌ استاندارد، معمولاً نماي خوبي ندارند.

اتاق مادريت (Moderate)
اين نوع اتاق‌ها، معمولاً از اتاق استاندارد بهتر است. اين بهتر بودن کيفيت هم به منظره‌ي پشت پنجره، مساحت اتاق و نوع مبلمان مربوط مي‌شود.

انتخاب اتاق هتل در آنتالیا

اتاق سوپريور (Superior)
اين اتاق بايد هم اندازه و هم کيفيت مبلمان بهتري داشته باشد؛ اما بيشتر وقت‌ها به اتاقي که نماي بهتري داشته باشد اتاق سوپريور مي‌گويند.

اتاق دلوکس (Deluxe)
اتاق دلوکس از هر نظر دلوکس يا به زبان خودمان مجلل است؛ چه از نظر منظره‌ي پشت پنجره، چه از نظر موقعيت مکاني‌اش در هتل، چه از نظر مبلمان و چه اندازه.

انتخاب اتاق هتل در آنتالیا

جونيور سوئيت (Junior suite)
جونيور سوئيت، معمولاً يک اتاق بزرگ است که يک بخش‌اش با وسايل اتاق نشيمن پر شده. گاهي البته بين اين دو بخش يک ديوار نصفه نيمه ثپقرار دارد تا از هم جدا شوند، اما به هر حال جونيور سوئيت هميشه يک اتاق دارد، نه دو اتاق.

سوئيت (Suite)
سوئيت معمولاً دو اتاق يا بيشتر دارد: اتاق خواب و اتاق نشيمن که با در کاملاً از هم جدا مي‌ گردند. بعضي هتل‌ها اسم هر اتاقي که يک کاناپه داشته باشد را مي‌گذارند سوئيت که نوعی کلاه برداری است.