آنتالیا نیز مانند بسیاری از شهرهای پیشرفته انواع خدمات حمل و نقل عمومی را به شهروندان خود عرضه می کند، وسایلی مانند اتوبوس، تاکسی، مینی بوس، واگن برقی، و دلموش به صورت شبانه روزی به ساکنان و گردشگران این شهر خدمات ارائه می کند.وسایل حمل و نقل عمومی درآنتالیا ارزان، در دسترس، و کارآمد هستند، بنابراین گردشگران می توانند برای رسیدن به جاذبه ها و یا نقاط مهم شهراز این وسایل استفاده نمایند.

حمل و نقل در آنتالیا

فرودگاه بزرگ و مدرن بين المللي آنتاليا در 13 كيلومتري شمال شرق اين شهرقراردارد.برای رفتن از فرودگاه آنتالیا به هتل محل اقامت خود باید به سراغ تاکسی ها و یا ماشین های دربستی رفت زیرا هیچ اتوبوس و یا مینی بوسی درمسیر فرودگاه به مرکزشهر آنتالیا رفت و آمد نمی کند.

حمل و نقل در آنتالیا

حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي و ترامواست.
تاكسيهاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده و نرخ كرايه با استفاده ازتاكسي متر محاسبه می شود. با اين وجود كرايه تاكسي در اين شهر مثل هرجای دیگر نسبتا گران مي باشد.اين تاكسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي نمايند.

حمل و نقل در آنتالیا

تاكسيهاي ديگراین شهر تاكسيهاي ون هستند كه درشهرآنتاليا و کل ترکیه به آن دلموش می گویند و ظرفيت 10 سرنشين را دارا بوده و به صورت اشتراكي مورد استفاده مسافران قرارمي گيرد.اين تاكسيها در خطوط مشخصي حركت مي نمايند و كرايه آنها ثابت است.اين خودروها در طي مسير خود داراي ايستگاه نمي باشند و بنابه درخواست مسافر توقف مي کنند.

حمل و نقل در آنتالیا

استفاده از اتوبوس نیز بهترین و راحت ترین روش برای دسترسی به اکثر نقاط آنتالیاست.

يك خط تراموا نيز در اين شهر وجود دارد كه در خيابان ايشيك لار بموازات خيابان جمهوريت در يك خيابان يكطرفه درحال حركت است. بيشترين فروشگاهها و فست فودها نيز در این خیابان وجود دارند.

حمل و نقل در آنتالیا

حمل و نقل در آنتالیا