شهر کمر در دامنه کوههای غربی توروس در فاصله 42 كيلومتري شهر آنتاليا قرار دارد و به عنوان یکی از مهمترین نقاط توریستیک کشور ترکیه و دنیا شناخته شده است.نام شهر Kemer از اوایل سالهای ۱۹۱۰ شکل گرفته است. در آن سالها به علت سیل های فراوانی که در این منطقه جاری می شده است مردم روستائی منطقه اقدام به چیدن سنگها در مسیر سیل و تغییر جهت دادن آن می نمودند تا سیل آسیبی به منازل مسکونی آنها وارد نکند، از آن زمان به این عمل در این منطقه کمر گفته شد و تا به امروز نام این منطقه با این نام نامیده میشده.

شهر کمر آنتالیا

این ناحیه دارای سواحل بسیار زیبا تمیز و بکری می باشد که جزء لیست پرچم آبی اروپا ( دسته بندی اروپا برای سواحل تمیز و زیبا ) است.یکی از جاذبه های شهر کمر طبیعت بکر و زیبای آن است. دریا، جنگل و کوهها نقطه مشترک کمر هستند.

شهر کمر آنتالیا

براقی دریا، سرسبزی جنگل، موج هایی که سر در ساحل دارند و پلاژهای زیبا از زیبائیهای وصف ناشدنی کمر است که هر شخصی برای یک بار هم که شده آرزوی دیدن و لمس چنین منطقه ای را دارد.
این منطقه دارای هتل های مختلفی است که اقامت در آنها باتوجه به امکاناتشان یکی از لذت بخش ترین جزء سفر به این منطقه است.

شهر کمر آنتالیا

همچنین در این منطقه می توان از پیست اسکیTahtali  که در سال  2007 افتتاح شده و دارای تله کابین بسیار مجهزی می است استفاده کرد. طول این تله 4300 متر می باشد که دومین تله کابین بزرگ دنیاست.این منطقه از معدود نواحی اروپا می باشد که امکان اجرای اسکی و شنا با همدیگر درآن میسر است.

شهر کمر آنتالیا