10 دیدنی برتر آنتالیا

.1آکواریوم آنتالیا

این آکواریوم  فوق العاده جزو یکی از بی نظیر ترین جاذبه های تور آنتالیا می باشد.آکواریوم  آنتالیا محلی برای آشنایی با حیوانات آبزی و دنیای زیرآب، تفریح و سرگرمی، و آموزش درباره ی جانداران دریایی می باشد. به گونه ایی که بعد از اینکه از 40 آکواریم تم دار دیدن کردید، نوبت به بزرگترین آکواریوم تونلی می رسد. تونلی که طول آن 131 متر و عرض آن 3 متر می باشد. لازم به ذکر است که این جاذبه ی فوق العاده در سال های 2014 و 2015 عنوان منتخب گردشگران تریپ ادوایزر را کسب کرده است.

 

2.موزه باستانی آنتالیا

یکی از امان دیدنی در شهر زیبای آنتالیا موزه باستانی آن است. این موزه ی زیبا دارای 13 سالن نمایش از دوران باستان می باشد. موزه ی آنتالیا محل نگه داری فرهنگ و تاریخ کشور ترکیه می باشد. این موزه ی خارق العاده در سال 1922 توسط معلمی به نام سلیمان فیکری ارتن افتتاح شده است و همه ساله توریست های زیادی از آن دیدن می کنند. همچنین این موزه دارای قسمتی مخصوص برای کودکان می باشد که شامل گالری و نقاشی های زیبا، و آشنایی با تاریخ می باشد.

3.اولد تاون

شهر قدیمی آنتالیا یکی دیگر از نقاطی است که نباید دیدن آن را از دست دهید. این منطقه که به داشتن خانه های با سقف های قرمز رنگ مشهور است، یکی از زیباترین نقاط این منطقه حساب می شود. این منطقه دارای هتل های بوتیک، مغازه های فروش سوغاتی، و انواع گالری های هنر و رستوران هاست. میدان اصلی ( KALE KAPISI)، دارای دروازه بزرگ و برج ساعت می باشد. همچنین مسجد TEKELI MEHMET PASA نیز قطعا ارزش بازدید را دارد و نباید آن را از دست داد. موقعیت این شهر قدیمی در جاده ی آتاتورک آنتالیا می باشد.

4.شهر تاریخی آسپندوس

این شهر تاریخی که در 40 کیلومتری آنتالیا قرار گرفته با تئاتر باستانی خود یکی از جاذبه های تاریخی تور آنتالیا به حساب می اید. آمفی تئاتر آسپندوس یکی از مهمترین تئاترهای روباز دنیا محسوب می شود.

5.شهر باستانی پرگه

 از دیدنی های آنتالیا که از تاریخ پربار ترکیه سخن می گوید ، شهرتاریخی پرگه است.شهر باستانی پرگه در منطقه سریک در 18 کیلومتری آنتالیا واقع شده و از مهمترین بقایای بازمانده از زمان هلنی میباشد.شهر باستانی پرگه از مکانهای است که شما را به دوران قدیم بازمیگرداند و بسیار تاثیر گذاراست همچنین اطراف آن با منظره ای رو به دریا و سرسبزی بسیار روح نواز لذت بازدید و قدم زدن در این شهر باستانی را دوچندان می کند.

6. آبشار دودن

در 28 کیلومتری جاده قدیم آنتالیا - بوردور آبشاری زیبا واقع شده است.سرچشمه آبشاردودن دو چشمه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در 40 کیلومتری آن است . آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد .دیدنی ترین نقطه این آبشار جایی است که حجم انبوهی از آب با صدای بسیار بلند به پایین ریخته و ذرات آب را در محیط اطراف پراکنده می سازد.

7. بندر قلعه كاله ايچي آنتالیا

بندر داخل قلعه كاله ايچي در عين حال كه يك مركز تفريحي محسوب می شود يكي از جالب ترين بندرگاهها در تركيه نيز به شمار می رود. در اين بندرگاه در كنار فروشگاه ها، كافه ها و رستوران ها خدمات و وسايل مورد نياز ورزش مفرح قايقراني مانند قايق بادباني هم ارائه مي شود. کاله ایچی یکی از محبوب ترین نقاط ترکیه برای تعطیلات محسوب می شود که علاقمندان زیادی سالانه از آن بازدید می کنند.

8. مناره ییولی

مناره ییولی یکی از مکان های دیدنی ، تور های انتالیا می باشد.این مناره یکی از نشانه های مشخص آنتالیا می باشد که توسط Alaeddin Keykubad ، سلطان سلجوقی در بین سال های ۱۲۱۹ تا ۱۲۳۶بنا شده است. این مناره نمونه ای از معماری دوران سلجوقی می باشد و سطح پایه مربعی آن توسط یک درام هشت ضلعی شیاردار احاطه شده است. مسجدی که در قرن ۱۴ برای این مناره ساخته شده امروزه هم استفاده می شود.

9. شهر انتیک

شهر انتیک یک جاذبه بسیار زیبا در 58 کیلومتری جاده آنتالیا به فینیکه و در 15 کیلومتری کمر قرار گرفته و از طریق دریا نیز می توان به آنجا رفت و آمد نمودکه میتوان با تور های انتالیا به این شهر سفر کرد .امروزه بخش بزرگی از خرابه های Phaselis که در سطح زمین قرار دارد از دوران روم باقی مانده است. این آثار شامل بندر ، دیوارهای قلعه ، معبد زئوس ، جاده شاه Antonius Caravella و نیز آثار تئاتر 20 ردیفه است.

10. پارک آبی آکوالند

پارک آبی آکوالند به عنوان یکی از مراکز تفریحی  ساحلی است که با زیبایی منحصر به فرد خود همه ساله گردشگران بیشماری را برای بازدید به سمت خود میکشاند. سرسره های آبی و استخرهای بزرگ در این منطقه ساخته شده که تمام گردشگران و مسافران تور آنتالیا می توانند از آن ها استفاده کنند. زمانی که اجرای موسیقی زنده در این مکان باشد صفای محیط دو چندان می شود.یکی دیگر از جاذبه های این پارک دلفین ها هستند که شما میتوانید از نمایش دلفین ها لذت ببرید.